Diskusní fórum

Přispívat do diskusního fóra mohou pouze registrovaní uživatelé.

Použijte formulář pro přihlášení nebo registraci.


Ryby ve spodní části revíru
Pavel Mattivi 11.8.2018, 19:26:52
Podělím se o svou zkušenost s jednodenní návštěvou revíru. Nikdy dříve jsem tam nebyl, jel jsem naslepo. Přes den je tam spousta vodáků (opilých a sprostých), nicméně jsem se v části za soutokem pod mlýnem rozcvičil, je tam hezky. Veškeré naděje jsem vkládal do večera. Kolem 19h projeli poslední vodáci, vyrazil jsem do vody a nic.. ryby nesbíraly. Jediné záběry jsem měl od malých potočáků okolo 10cm. Zkoušel jsem různé místa, mouchy i techniku a ryby jako by tam nebyly. Vzdal jsem to až po 21h, na pořádnou rybu jsem si nesáhl, ani ji nezahlídl.

Vy co to tam znáte, je to výše proti proudu lepší, jiné? Má smysl tam jindy?


Sbírající ryby
Jiří Forejt 25.7.2018, 19:15:43
Vážení muškaři a kamarádi od vody,
Již jsem za několik posledních dnů vypozoroval intenzivní sběr suchých mušek jak u malých tak i u velkých ryb ( 50+ i více).
Mnozí jste mi volali a ptali se na to, že by pro Vás bylo atraktivní si takto velkou rybu "vysušit". Aktivnější sbírání velkých pstruhů a sivenů bylo téměř vždy odpoledne nebo v podvečer (někdy i přímo při setmění) - do konce srpna můžeme lovit až do 22 hodiny.
Převážně ryby útočili na chrostíky ve vel.10-12,....téměř vždy se objevila velká vlna, a nebo dokonce takto velká a těžká ryba vyskočila přímo nad hladinu - úžasná podívaná .Píši zde hlavně proto,že si myslím (z pohledu dlouholetého muškaře) že právě nyní je ten správný čas na ulovení velkého pstruha na "sucho", což bude jistě nezapomenutelný zážitek! Mějte se všichni moc fajn a přeji Vám hodně krásných chvil a úlovků na našem-vašem revíru.Za RS - Jiří Forejt


Sbírající ryby
Jiří Forejt 25.7.2018, 17:43:34


Dotaz
Kamil Škultéty 29.6.2018, 19:30:48
Dobrý den.
Chci se pouze zeptat zda je nutná tištěná forma povolenky, nebo postačuje elektronická v např. formát PDF v mobilu?
Také mne zajímá zda jde stornovat již zaplacená povolenka a případně jak.?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den
Kamil Škultéty.


Aleš Háma 3.7.2018, 23:40:17
Dobrý den,
1) bohužel elektronická forma povolenky nestačí. Platná legislativa vyžaduje tištěnou formu povolenky.
2) zaplacenou povolenky lze v souladu s obchodními podmínkami stornovat. Pro stornování povolenky a navrácení peněz mě kontaktujte na e-mailu votipka@klatryb.cz, nebo na telefonním čísle 602688594.
Přeji pěkný den.
Ing. Petr Votípka, Klatovské rybářství a. s.


Kamil Škultéty 4.7.2018, 20:06:18
Děkuji za info.
Kamil Škultéty


pár komentářů
Jaroslav Klapal 18.6.2018, 13:37:01
Zdravím všechny muškaře! Předem pár komentářů k příspěvkům níže:
1. souhlasím s tím, aby vláčení povoleno v tomto revíru nebylo. Diskuze by byla zřejmě dlouhá a asi ne vždy přínosná, ale právně tím, že jsem na tomto revíru v dětství vláčel, tak vím, že jsem způsobil i nemalé škody. A s věkem a zkušenostmi už v člověku vyzraje názor, stejně jako nechuť se hádat a trávit zbytečně čas konfrontacemi.
2. pokud je třeba zaplatit zarezervovanou povolenku do 48 hodin (nerozporuji), tak mi chybí také možnost nějakého storna s vrácením peněz. Ukážu Vám to na modelové situaci. Jako Pražák, mající poměrně náročné povolání, si nemohu odskakovat k vodě, jak se mi namane. Tedy musím plánovat a když si vyšetřím čas a povolenku kartou zaplatím, většinou min. s několika denním předstihem, pak se může objektivně stát, že přijet chytat nemohu (pracovní či osobní důvody), případně se chytat nedá (velká voda). Není ani mým zájmem tyto situace množit, ale v současném nastavení, kdy není možnost povolenku stornovat (alespoň s možností zachování "kreditu" na další chytání), jde o poněkud nedomyšlenou situaci.
3. k Vám, pane Kyjovský, bych šel bez váhání do učení .. těch 5 ryb přes 70 cm za den a k tomu nepočítaně lipanů, sivenů a dalších duháků, to je výkon hodný opravdového mistra!

Jinak díky ti Jirko za sobotní společnost a filmový záznam. Moc jsem si to užil a ty čtyři dojovní duháci (největší 50 cm) mě hřejí ještě dnes.
S pozdravem
Jaroslav Klapal


Pavel Kyjovský 27.6.2018, 18:02:47
Děkuji za kompliment ale tak to myšleno nebylo.Chtěl jsem tím jenom říct že to chytání jsem si strašně krásně užil.Podařilo se mi chytit když ryby zrovna žraly a trefil jsem se jim do chuti s muškama. Já tento revír beru jako odpočinkový i když po celodenním lovu jsem jak zmlácený pes,ale jsem šťastný a občas mám i problémy dojet domů protože jsem fyzicky vyčerpaný.


Aleš Háma 3.7.2018, 23:56:31
Dobrý den pane Klapale,
zaplacenou povolenku samozřejmě lze, v souladu s obchodními podmínkami, stornovat a peníze Vám budou vráceny na účet. Takto bude postupováno i v případě nemožnosti chytat z důvodu vyšší moci (moc nebo málo vody).
Z důvodu Vašeho vytížení a neobsazenosti termínů Vám doporučuji povolenku pořizovat těsně před odjezdem.
Přeji pěkný den.
Petr Votípka, Klatovské rybářství a.s.


Otava 6 ani Jirka Čech nezklamali
Svatopluk Choc 31.5.2018, 17:09:28
Tak jsem se opět přijel (jeden den i s kamarádem Michalem) podívat na Otavu 6 a otestovat chuť ryb na naše mušky. Byl jsem tady dva dny a Jirka Čech, který se o revír stará, nezklamal. Bylo to nejlepší chytání z mých 6 návštěv. Nejvíce ryb ,každý den dvojciferné číslo a zejména ryby extrémně bojovné (bojovnější než např. ve Slovinsku) a ve vynikající kondici. Po zdolání ryby nejevily známky extrémního vyčerpání ani malátnosti a rychle zmizely zpátky do proudu, nebo tůňky, což také svědčí o jejich dobrém fyzickém stavu. Nikde jsem ani jednu vycházku neviděl uhynulou rybu, což mi potvrdil i pan Forejt, místní porybný.
Chytil jsem i pár "místních" potočáků a lipanů. Byly to dva krásné dny plné nádherných zdolávání skákajících ryb v krásné přírodě a jsem za ně rád.
Díky Otavo a díky i vám, pánové z Klatovského rybářství.


Pod jezem
Jan Freidinger 24.5.2018, 09:49:14
Zdravím, vysazují se na tomto revíru ryby i v useku pod Podrabským jezem, respektivě od soutoku náhonu s Otavou dál po proudu? Tá část úseku je moc pěkná, rád bych to vyzkoušel, ale místní rybáři mi tvrdí, že to má smysl jen nad jezem.


Aleš Háma 28.5.2018, 10:35:44
Dobrý den,
vysazujeme po celém revíru s výjimkou 500 metrů od hranice revíru.
Přeji hezký den.
Ing. Petr Votípka, Klatovské rybářství a.s.


Přívlač
Roman Skokan 21.5.2018, 17:00:48
Přívlač = mor pstruhových revírů ČRS. Doufám, že provozovatel tohoto revíru to nikdy nedovolí.


Jan Pletka 21.5.2018, 21:44:50
Můžete mi prosím vysvětlit, v čem je přívlač s jednoháčkem bez protihrotu vůči rybám v revíru jiná, nebo dokonce horší než muškaření? Rád bych se poučil. Díky.


Přívlač
Jan Pletka 21.5.2018, 12:59:45
Dobrý den,
Rad bych se zeptal, jestli zvažujete na tomto revíru taktéž možnost lovu přívlačí? Např. ve stejném formátu jako třeba v Boršově, tj. jednohacek bez protihrotu. Věřím, že hodně lidí,kteří nemuškaří, by uvítalo možnost zachytat si na tomto krásném úseku. Děkuji za odpověď.
Jan Pletka


Roman Skokan 22.5.2018, 10:05:57
Dobrý den, pane Pletko. Vy se nechcete poučit, ale začít se mnou diskutovat. Tato diskuze už mohutně proběhla cca před 2 lety na stránkách V24 (bez výsledku), tak se můžete podívat tam.
Muškař s vláčkařem se nikdy neshodne.
Roman Skokan


Aleš Háma 22.5.2018, 14:15:03
Dobrý den,
o povolení přívlače na tomto reviru neuvažujeme.
Přeji hezký den.
Petr Votípka, Klatovské rybářství a. s.


Jan Pletka 22.5.2018, 23:08:08
Pane Votypko, dekuji za odpověď. Byť mě to mrzí, tak samozřejmě respektuji rozhodnutí provozovatele.
Pane Skokane, pro Vas krátkou odpoved nemám. Skutečně jsem stal o vysvětlení. Mam nekolik přátel, kteri jak muskari, vláčí a neciti v tom nejaky eticky problém, ani netrpí schizofrenii. Opravdu nemusíme rozjíždět obsirnou diskuzi, jen me zajimalo, proc by mela byt privlac mor a muškaření tedy něco "elitarskeho".


Jan Šiman 29.5.2018, 10:48:07
Pane Pletko, u přívlače je například větší riziko podseknutých ryb, za hřbet, chycených v oku, než při muškaření.
Jan Šiman


Poděkování
Zdeněk Vlček 10.5.2018, 09:42:26

Klatovské Rybářství a.s.

K Letišti 442/II, 33901 Klatovy

klatryb@klatryb.cz

+420 376 323 301

© 2018 Klatovské rybářství a.s., Všechna práva vyhrazena.